Přejít na hlavní obsah

START:
21. 12. 2021

Black Dogs VŠTE vyhráli bitvu v Edenu

Hokejisti z VŠTE v Českých Budějovicích dokázali, že i malá škola může dát dohromady tým, který získá velké výhry. Univerzitní tým Black Dogs v prodloužení porazil tým Engineers Prague v bitvě v Edenu, která se odehrála 15. 12. 2021.

Tým Engineers Prague složený ze studentů VŠE, ČZU a ČVUT nastoupil proti týmu z Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Studenti technických a ekonomických oborů z jihočeské metropole úspěšně kombinují studium s hokejem, a i do budoucna chtějí dosahovat špičkových výsledků.

Boj o první místo v tabulce Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) odstartoval v 18 hodin a na jeden z největších zápasů roku mohlo dorazit až 1000 diváků v rámci protiepidemických opatření. Čestné buly vhodil brankář Alexander Salák mezi rektora VŠTE Vojtěcha Stehela a rektorku VŠE Hanu Machkovou.

Black Dogs zvítězili nad mistrem prvního ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje 4:3 v prodloužení. O výhře rozhodl gól Jonáše Kronuse. Hokejové drama bylo napínavé a skvělou atmosféru zápasu podpořila nejen účast studentů ze všech 4 zúčastněných škol, ale také speciálně navržené dresy pro tento zápas. O přestávkový program se postaraly krasobruslařky.

Black Dogs jsou aktuálně první v tabulce po šesti výhrách v řadě a uvidíme, zda po Novém roce přijde šťastná sedmička. Další zápas proběhne 26. 1. 2022 s MUNI.