Tento projekt vzniká ve spolupráci se společností KERN s.r.o., která se dlouhodobě specializuje na výrobu drátu. Investováním do moderních technologií na špičkové úrovni a neustálým zlepšováním výrobního procesu se řadí mezi významné výrobce tohoto sortimentu v Evropě. Dalším účastníkem projektu je VŠB – Technická univerzita Ostrava, která se dlouhodobě zaměřuje na základní i aplikovaný výzkum ve spolupráci s dalšími vysokými školami, univerzitami, ale i komerčními subjekty s různým výrobním a průmyslovým zaměřením.
Hlavním cílem projektu je v souladu s dlouhodobou strategií společnosti KERN digitalizace procesu návinu vyráběného drátu. Dílčími cíli potom jsou plná automatizace návinu drátu na cívku a průběžné materiálové hodnocení vyráběného drátu s ohledem na parametry návinu a kvalitu vyráběného produktu. Dílčím cílem je využití umělé inteligence při hodnocení stavu návinu drátu na cívku. Jedná se o komplexní problém, který zatím není vyřešen ani výrobcem navíjecích strojů. Jedná se o komplikovanou problematiku, která v sobě zahrnuje kvantitativní a kvalitativní hodnocení parametrů návinu na základě kamerového snímání.
Projekt je podpořen Technologickou agenturou ČR v rámci programu TREND z finančních prostředků EU v rámci Národního plánu obnovy (Nástroje pro uživení a odolnost / Recovery and Resilience Facility)